Ile brały na klatę dinozaury?

Ile brały na klatę dinozaury? Oto najsilniejsi tytani

Zastanawialiście się kiedyś jakie ciężary mogły dźwigać dinozaury? Nie dość, że Ci prehistoryczni tytani byli ogromni to również niezwykle silni. Dzisiaj opowiemy Wam o 3 mistrzach w dźwiganiu ciężarów 🙂

Tyranozaur – król dinozaurów

Tyranozaur, znany również jako T-Rex był jednym z największych i najsilniejszych mięsożerców ery mezozoicznej. Jego długość wynosiła około 12–15 metrów, a wysokość około 4.
Szacuje się, że mógł podnieść na klatę około 6 ton! To wystarczyło mu do łamania gałązek i dominowania w swoim królestwie dinozaurów.

Spinozaur – Potwór z wodnych głębin

Większy od Tyranozaura i równie groźny Spinozaur mógł na klatę podnosić 2-3 tony! Jego długość sięgała około 12–18 metrów, a wysokość oscylowała między 4 a 6 metrów. Ten dzielny pływak był jednym z największych drapieżników na Ziemi!

Brachiozaur – Olbrzymi roślinożerca

Brachiozaur jeden z największych roślinożernych dinozaurów. Patrząc na swoje ogromne wielkości zyskał miano spokojnego dino. Jego długość wynosiła około 18–26 metrów, a wysokość w biodrach między 9 a 13 metrów. Ten sympatyczny roślinożerca brał na klatę 1-2 tony.

Tych trzech najsilniejszych tytanów wykazywało się niezwykłą siłą. To kluczowy czynnik, który umożliwiał im przetrwanie w dzikiej i niezbyt przyjaznej prehistorycznej krainie.

Najsilniejsze gigant - Tyranozaur

Zapraszamy do naszego sklepu 🙂
Wydawnictwo Raptor-Nasza pasja, Twoja przygoda